Publikováno

Ministerstvo financí varuje: Vyzvedněte si autentizační údaje včas

Druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET) se rychle blíží. A podle odhadů ministerstva financí by se do něj mělo zapojit cca 250 tisíc subjektů. Podle náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové si k 16.1.2017 vyzvedlo autentizační údaje pouze 20 tisíc z nich.

Jaká jsou rizika, když necháte vše na poslední chvíli?

Rizika jsou vždy nějaká. Pokud si vyzvednete údaje moc brzy, nic se nestane. Přístup ta budete mít stále. Záleží pak už na vás, kdy tržby začnete evidovat. Nejpozději však musíte začít v termínu, který stanovuje zákon. Pro maloobchod a velkoobchod je termín 1.3.2017.

Když ale necháte vyzvednutí autentizačních údajů na poslední chvíli, pravděpodobně se nevyhnete frontám na finančním úřadě. Pak se může stát, že se neseznámíte včas s webovou aplikací, nebudete jí dostatečně rozumět a nastavíte si některé věci chybně.

A proč řešit pokladnu již dnes?

Pořízení samotné pokladny taky řešte již nyní. Důležité je, abyste si vybrali takovou, která vám nejvíce bude vyhovovat. Podívat se jistě můžete na možnosti u nás. Na výběr máte řešení již od 5 000 Kč. Najdete u nás řešení vhodné pro stánkový prodej, ale i kamenné obchody.

Čím později budete pokladnu vybírat, může se stát, že nabídka bude užší. Dodavatelé nebudou mít zásoby a vy si budete muset pořídit jiné, třeba dražší řešení.

My jsme zásobeni dostatečně a vždy můžeme nabídnout řešení, které pro vás bude ideální. Může se však i u nás stát, že sklad bude prázdný a vy budete chvíli čekat na naskladnění.

Proto neváhejte a objednávejte již dnes.